Почетна / Серии / „Слуга на народот“, серијата со Зеленски продолжува секоја сабота

„Слуга на народот“, серијата со Зеленски продолжува секоја сабота

Украинскиот ситком “Слуга на народот” од сега ќе се емитува секоја сабота на Канал 5 телевизија.

“Слуга на народот” беше рекордер за канал 1+1 во Украина, а покрај три сезони е снимен и долгометражен филм. По огромниот успех на серијата, креаторот и водечки актер Володимир Зеленски ја објави својата намера да се кандидира за претседател на изборите во 2019 година – овој пат реално!

Зеленски стигна до убедлива победа по бранот незадоволство на гласачите од претходниот режим и кампања која ветуваше крај на корупцијата против која се бореше. Но, пред да стане претседател, комичарот ја сними успешната хумористична серија “Слуга на народот”.

Најбaраната серија во светот во моментов продолжува со нови епизоди, секоја сабота со двојна доза на Канал 5 и тоа со почеток од 15.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

error: Содржината е заштитена!