Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Турските ѕвезди ќе готват во „Кујната на Арда“, ново дневно шоу на Канал 5

Турските ѕвезди ќе готват во „Кујната на Арда“, ново дневно шоу на Канал 5

Од понеделник до петок по вестите во 15 часот ќе се емитува ново кулинарско шоу на Канал 5. “Кујната на Арда” е дневна емисија во која ќе ги следите сите марифети што може да ги направи готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и секојдневен Арда.

Што вкусно ќе ни препорача Арда, ќе гледаме секој ден на Канал 5 во 15.30 часот. А покрај рецептите и начинот на нивно приготвување, ќе се запознаеме и со навиките на познатите турски актери и актерки кои доаѓаат на гости кај Арда.

Дали тие може да се снајдат така добро во кујната или тука е секако Арда да помогне и воедно да ни раскаже приказни преку кои се рефлектира неговата страст кон готвењето.

Возбудливо кулинарско шоу кое ќе мотивира и ќе инспирира.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жешко политичко лето“ наместо „Само вистина“ на Канал 5

Дебатните политички емисии “Само вистина” и “Само интервју” заминуваат на летна пауза. ТВ дебатите продолжуваат …

error: Содржината е заштитена!