Почетна / Серии / Петатта сезона од „Преспав“ повторно на МРТ, секој ден по 20.45 часот

Петатта сезона од „Преспав“ повторно на МРТ, секој ден по 20.45 часот

Вашиот омилен ситком повторно на Македонската телевизија. Последната, петта сезона од популарната серија „Преспав“ од понеделник до петок на Прва, по вечерните емисии.

Семејството Бузалевски ќе ги води уште еднап гледачите низ нови авантури, а старите членови на персоналот на пансионот ќе мора да се привикнат и на нови, уште поурнебесни ликови.

„Преспав“ е прв македонски ситком проект кој изминатите четири сезони постигна голем успех и популарност кај публиката преку малите екрани и на интернет.

Затоа, роследете ја повторно најновата сезона од најгледаната македонска серија на сите времиња.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

error: Содржината е заштитена!