Почетна / Забава / Евровизија / И покрај нашето неучество, поранешни претставници на евровизиските забави

И покрај нашето неучество, поранешни претставници на евровизиските забави

Иако Mакедонија втора година по ред не учествува на Евровизија, нашите поранешни претставници со задоволство ги прифаќаат поканите за учество на т.н. Евровизиски забави односно Pre partyES. Досега се одржаа три такви забави, првата во Мадрид, втората во Барселона, а третата во Лондон.

Освен годинешните претставници на Евровизија, на овие забави се поканети и поранешни претставници. Оваа година од Македонија на забавата во Мадрид беше поканета Тамара Тодевска која пред публиката ја отпеа нејзината балада Proud. Тамара инаку го има најдоброто место за Македонија на Евровизија, освојувајќи го жирито со првото место, а во генералниот пласман бевме седми во 2019 во Тел Авив.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И покрај неучеството на Македонија, на Евровизија сепак ќе одат Македонци

Поради тоа што МРТ втора година по ред се откажа од учество на најголемиот светски …

error: Содржината е заштитена!