Почетна / 2024 / February (страна 8)

Месечни Архиви: February 2024

Дунавка : Штом зборат лошо за мене, знаеш дека ми се бивши

Дали во животот е поважно каков животен партнер ќе избереме или какви пријатели ќе имаме? Во новото издание на „Нешто конкретно” зборуваa на оваа тема, а гостите искрено ги споделуваа своите искуства на истата. Според Дунавка Трифуновска, точно треба да се знае со кое чудовиште си во врска, таа зборуваше …

Повеќе »

Аспазија Софијанова: На 20 години одлучив да ги намалам градите

Стана ли женската убавина најважниот критериум кога е во прашање квалитетот на жената како личност? На оваа тема во најновото издание од „Нешто конкретно” зборуваа Анита Даева, Аспазија Софијанова, Мики Црнокрак и Драгана Спасовска. Сите успешни во своите кариери и доволно компетентни да дебатираат дали женската убавина се изедначи со …

Повеќе »

Сатирична петочна комедија на Телма во европски копродукции

Филм за довербата, предрасудите, моралните норми и границата на слободата на изразувањето во петок, 2 февруари 2024 година на Телма во 22.15 часот. Квадратот е светилиште на доверба и грижа. Во него сите споделуваме еднакви права и обврски. Кристијан е познат куратор во еден музеј во Стокхолм. Тој е вовлечен …

Повеќе »

Саботна вечер на Телма со француската драма „Старателство”

Антоан Бесон, е убав човек, поранешен сопруг на Миријам, задолжен е за безбедност во болница. Тој е ценет и од претпоставените и од колегите. Добар татко кој е подготвен да биде поблизок со својот единаесетгодишен син Жулиен, и од тие причини избира да биде префрлен во градот каде што живее …

Повеќе »

Психолошкиот трилер „Нус појави” во сабота ноќе на Телма

И покрај тоа што е повторно со нејзиниот сопруг, Емили Тејлор станува сериозно депресивна со емотивни епизоди и обиди за самоубиство. По разговорот нејзиниот претходен лекар, нејзиниот психијатар, Џонатан Бенкс, ѝ препишува експериментален нов лек наречен Абликса, но несаканите ефекти на лекот водат до тоа Емили да го убие својот …

Повеќе »

Познатиот Хари Потер на Телма во неделната акција „Пилот на картелот”

Шон Хагерти има само еден час да го достави својот нелегален пакет. Еден час да ги убеди нарко картелот, платениот убиец и ДЕА дека сè е во ред. Еден час за да се осигура дека неговата сопруга ќе остане жива. И тој мора да го направи сето ова додека управува …

Повеќе »

Голем интерес за „Фрајле” – закажан и втор концерт во Скопје

После неверојатно брзо распродадениот прв концерт на женското трио ,,Фрајле” во Скопје, во склоп на нивната балканска турнеја „Moje duše duša”, закажан е и втор концерт во ,,Македонска Филхармонија”, објавија организаторите. Сите оние кои останаа без влезница за првиот концерт, а сакаат да ги слушнат трите дами во едно шоу, …

Повеќе »

Адвокатската трилер серија за „Фирмата“ во 22:15 часот на Телма

„Фирмата“ е драмска серија заснована на најпродаваниот роман на Џон Гришам. Премиерно на Телма од понеделник, 5 февруари во 22.15 часот. Серијата која ја продолжува приказната за адвокатот Мичел МекДир, кој како млад соработник, 10 години претходно, ја срушил престижната адвокатска канцеларија во Мемфис на Бендини, Ламберт & Лок, која …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!