Почетна / Филм / „Генерација Милениум“, американска драма на 16 јули на Телма

„Генерација Милениум“, американска драма на 16 јули на Телма

Филмот, кој ќе го прикаже Телма во сабота на 16ти јули во 22.15 часот ги следи двата главни лика Ен и Лео. Двајцата се во раните 30-ти години. Она што ги поврзува е нивната урбана позадина и нивниот космополитски став. Тие се разликуваат само по различниот пристап кон малите нешта во животот.

Ен е успешна режисерка, која е решена да направи кариера. Но, нема многу активен социјален живот. Лео, пак, е со главата в облаци. Сака да биде фотограф и копнее да сака и да биде сакан.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!