Дневни Архиви: 06/01/2023 | 22:26

СФ акционен трилер и белгиски трилер вечерва на Телма

Во празничните денови, следуваат премиери на филмски хитови на Телма. Вечерва, веднаш по еротскиот трилер “Passion”, ќе се емитува “24 часа живот”, научно-фантастичен акционен трилер филм од 2017 година во режија на Брајан Смрц и со Итан Хок, Ксу Кинг, Пол Андерсон, Лиам Канингам и Рутгер Хауер во главните улоги. …

Повеќе »

Божиќен ден на Телма со француски семејни филмови

7 јануари, 10.30 часот – “Детето и лисицата” Некаде во планинскиот регион во источна Франција, едно десетгодишно црвенокосо девејче, возејќи го својот велосипед на пат кон училиште, решава да го скрати патот и да помине низ шумата. Неочекувано, таа наидува на црвена лисица со светли очи, но нескротливото диво животно …

Повеќе »

Бадник на Телма со еротски трилер, номиниран за Златен лав

Кристин, шеф во маркетинг агенција, сака да направи се за да биде подобра од нејзината колешка Изабел и професионално и приватно, единствено затоа што сака да и се одмазди што имала афера со нејзиниот љубовник. Кристин прибегнува кон различни неморални средства кои ја наведуваат Изабел да стане емоционално вознемирена и …

Повеќе »

„Божиќна елка“, филм на Мето Јовановски за Божиќ на Наша ТВ

На Божик (07.01) во 20:00 часот на Наша ТВ ќе имате прилика да го погледнете филмот „Божикна елка“ на бардот на македонскиот филм и театар Мето Јовановски. „Божикна елка“ е кратка драмска приказна, преточена во возвишен креативен филмски чин кој раскажува за животниот заплет на една млада девојка и нејзините …

Повеќе »

Божиќни филмови за празнично расположение на Сител

Во најубавиот празничен викенд, следуваат забавни и семејни божиќни филмови на телевизија Сител за сите деца и сите оние кои сакаат да ја доживеат магијата на празниците. Прв во редот на најдобрите е “Second chance for Christmas”, кој ќе се емитува вечерва по полноќ. Во оваа романтична божиќна комедија, Керолин …

Повеќе »

Видео | Каролина и Лозано со празнична изведба на „Километри“

Најголемиот хит на Лозано доби празничен препев од мега брендот Каролина во друштво на Лозано. Македонската радиотелевизија сними новогодишно шоу на гига ѕвездата во кое гостување зедоа незините пријатели од естрадата, секако одбрани ѕвезди со нивните најголеми хитови. Како звучи “Километри” во изведба на Лозано и Каролина, слушнете во продолжение …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!