Дневни Архиви: 15/01/2023 | 13:17

Хан од „Невиност“ бил најдобар модел и женет за истанбулската невеста

Згоден, харизматичен и талентиран! 37 годишниот турски актер го следиме секоја вечер на Сител во 22.45 часот. Биркан Сокулу го паметиме по водечката улога во драмата “Животот не е песна”, а сега е актуелен со улогата на Хан во психолошката драма на Сител, “Невиност”. Тој е дете на семејство на …

Повеќе »

„Жива цел“, нова емисија на Алфа за теми поврзани со лов и риболов

Планините на нашата прекрасна земја изобилуваат со дивеч исто како и водите кои се богати со риба. Дознајте кои се најдобрите локации за лов и риболов, слушнете ги неверојатните ловечки приказни и секако ловете одговорно. Нова телевизиска емисија на Алфа, секоја сабота во 10 часот наутро која обработува теми поврзани …

Повеќе »

Од емисијата на Алфа се огласија по повод реакциите за Тале

По повод скандалозната измама на Велешанецот кој бараше донации преку фреквенцијата на Алфа и бурата реакции на социјалните мрежи, се огласија и од тимот на емисијата, чиј став ви го презентираме во целост : “Почитувани, Овие неколку дена не реагиравме на провокациите кои беа упатени кон емисијата и последниот случај …

Повеќе »

„Детектор“ на политичките (не)вистини со нови емисии на Сител

Нова сезона од истражувачко дебатната емисија на телевизија Сител. Секоја недела во 15.15 часот ќе се емитуваат новите емисии на “Детектор” со Славица Арсова и Иван Кузмановски. Што мислат граѓаните, за што се прашани, а за што не? Кој е нивниот став за одредени теми кои го засегнуваат општественото живеење. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!