Дневни Архиви: 09/01/2023 | 10:33

Алфа ја продолжува репризата на успешната серија на Канал 5

На местото на репризираната “Аси”, Алфа телевизија продолжува со прикажување на турскиот спектакл “Величествениот” која своевремено се емитуваше со голем успех на Канал 5 телевизија. Гледачите ќе имаат можност секој работен ден во 16 часот да ги следат продолженијата од безвременската приказна за големиот владател султан Сулејман и неприкосновената Хурем …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!