Месечни Архиви: March 2023

Секоја ноќ адреналин на Сител со новите сезони на „NCIS: LA“

Продолжуваат новите акции на одделот за специјални проекти на NCIS, чија мисија е да лови опасни и несоборливи криминалци кои претставуваат сериозна закана за националната безбедност. Користејќи лажни идентитети и врвна технологија, овој тим од специјално обучени агенти оди на тајни мисии ризикувајќи ги сопствените животи за да ги остварат …

Повеќе »

„Атлас“ на Телма на 1 април – приказна инспирирана од бомба

📅 сабота, 1 април ⏰ 19:35 – Атлас Долгата и болна борба на Алегра, единствената преживеана од терористичкиот напад што го одзеде животот на нејзините тројца пријатели. Алегра е млада жена со страст за качување на високи планини. Таа решава да отпатува за Мароко за да го достигне врвот на …

Повеќе »

Модерна и мистериозна -„Осветничка“ на Канал 5 во 19.45 часот

Oд понеделник до сабота во 19.45 часот, со реприза наредниот ден во 13 часот на Канал 5 од неодамна се емитува “Осветничка”. Турска серија, работена по урнекот на американските серии од типот на “Очајни домаќинки” која зборува за животот на четири жени во елитната населба Сармашик. Сармашик е елитно предградие, …

Повеќе »

Мерил Стрип е „Славно неславната Флоренс“ во сабота на МТВ 1

Вистинска приказна за богатата наследничка Флоренс Фостер Џенкинд (Мерил Стрип), која сонувала да стане оперска певица и покрај лошиот глас. Џенкинс ги користела врските, моќта и богатството за да привлече внимание како пејачка. Хју Грант го има како нејзин партнер како и менаџерот Клер Бејфилд. Во 1940-тите, њујоршката социјалистка Флоренс …

Повеќе »

Возбудлива норвешка драма „Тунел“ за крај на март на Телма

📅 петок, 31 март ⏰ 22:10 – Тунел Секојдневно возите низ тунел, но дали ви паднало на памет дека нема излез за итни случаи? Што ќе направите ако избувне пожар? Во студените норвешки планини, цистерна полна со бензин ќе удри во ѕидот на тунелот и ќе експлодира. Во тунелот ќе …

Повеќе »

Љубов и обичаи во најновата турска серија „Женкар“ на Канал 5

Серија базирана според вистинска приказна за највлијателната антепска фамилија – Корхан ексклузивно на Канал 5, од понеделник до петок во 22.40 часот. Во продолжение ве запознаваме како започна приказната за златното момче, наследник на големо богатство. Халис Корхан е сопственик на голема империја за накит и глава на семејството Корхан. …

Повеќе »

Хумор во 80-тите во хрватската серија „Crno-bijeli svijet“ на МТВ 1

Време кога младите ги почитуваа старите, време на закон и ред, тоа е црно-бел свет! Нова серија на МТВ 1 во 20.30 часот, од понеделник до петок. Хрватската хумористична серија следи две загрепски семејства од почетокот на 80-те години. Поради автентичните костими, шминката, ентериерот, возилата, звукот и архивските материјали, ќе …

Повеќе »

Телма во прајмтајм ја емитува шпанската драма „Знам кој си ти“

Маж на возраст од околу 55 години се појавува како оди по пуст автопат… Од неговата искината облека и повреденото лице изгледа дека доживеал несреќа, но не може да се сети кој е и како стигнал таму. Тој нема лична карта, нема мобилен телефон или нешто што може да го …

Повеќе »

Потсетете се како започна интригантната „Добрина“ на Сител

Oд понеделник до петок на Сител оваа пролет имате можност да ја следите интригантната турска серија “Добрина” која секојдневно ја освојува македонската публика. За сите оние кои го пропуштија почетокот или сакаат да се вклучат во приказната, ве потсетуваме како започна мега хитот “Добрина”: Навидум се чини дека Неслихан има …

Повеќе »

Oд далечните вилаети на горката земја следете „Ранети срца“ на Сител

Oд далечните вилаети на горката земја и од под несоборливите ѕидини на големите конаци, доаѓа семејната приказна што ќе ја истакне борбата за љубовта и почитта кон семејните вредности. Ферит e убав и чесен млад човек, син на едно од најбогатите семејства во Антакија. Поради неизбежната желба на неговото семејство, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!