Дневни Архиви: 11/01/2023 | 11:54

Шеф Марк со ново гастрономско шоу на Телма секоја недела

Уникатните специјалитети од сите предели на нашата земја во новото гастрономско шоу на Телма кое ќе се емитува секоја недела во 14.40 часот. – Сакам да го откријам мојот корен. Сакам да направам гастрономска карта на Македонија. Ќе ме гледате како ги откривам и учам традиционалните специјалитети од локалните готвачи. …

Повеќе »

Крај на комичниот Телма викенд со „The man who killed don Quixote“

📅 недела, 15 јануари ⏰ 22:10 – Човекот што го уби Дон Кихот Тоби, циничен, но наводно генијален филмски режисер се наоѓа себеси заробен во безобразните заблуди на еден стар шпански производител на чевли, кој верува дека е Дон Кихот. Во текот на нивните комични и сè понадреални авантури, Тоби …

Повеќе »

„The way, way back“, урнебесна комедија на 15 јануари на Телма

Урнебесна, топла комедија за растењето, сместена во жестоко лето кога границите за едно момче се менуваат. Недела, 19.45 часот, Телма. Срамежливиот 14-годишен Данкан оди на летен одмор со својата мајка, нејзиниот препотентен дечко и ќерката на нејзиното момче. Имајќи потешкотии да се вклопи, Данкан наоѓа неочекуван пријател, Овен, менаџер на …

Повеќе »

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски спортски легенди” во која гостува големиот Александар Царчев – поранешен тренер на голманите на македонската ракометна репрезентација. Александар Царчев неколку децении е присутен во македонскиот ракомет. Тој беше голман на Вардар, потоа и на нашата …

Повеќе »

Необичната романса „Palm Springs“ сабота навечер на Телма

Необична романтична комедија во која две непознати лица, гости на свадба, се наоѓаат во бесконечна временска јамка. Најлс (Енди Самберг) е заглавен на свадба во Палм Спрингс каде што ја запознава Сара (Кристин Милиоти), деверушата и црната овца на неговото семејство. Откако тој ја спасува за време на нејзиниот прилично …

Повеќе »

Сабота, 14 јануари, Телма | Романтичната комедија „What is love“

📅 сабота, 15 јануари ⏰ 19:35 – Што е љубов? На Денот на вљубените, додека се враќа дома, Том застанува во еден локален бар за да испиe чаша храброст потребна за да побара од својата љубовница да се омажи за него. Сретнувајќи некои од неговите најдобри пријатели, ги поканува да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!