Дневни Архиви: 01/01/2023 | 15:57

Холивудските ѕвезди на 1 јануари на МРТ 1 во „Last Vegas“ и „Blind“

Никогаш не е доцна за најдобрата животна забава! Мајкл Даглас, Роберт де Ниро, Морган Фримен и Кевин Клајн глумат долгогодишни пријатели кои одлучуваат да престанат да се однесуваат во склад со своите години и повторно да ги проживеат своите славни денови кога заколнатиот ерген од нивното друштво и предлага брак …

Повеќе »

Известување | На 2 јануари нема да има емисии и серии на Телма

2 јануари е неработен ден, па од таа причина програмската шема на телевизија Телма нема да биде стандардна. Имено, дневните емисии како утринската, емисијата за здравје, контактната и дебатната нема да се прикажуваат во понеделник, а во своите стандардни термини продолжуваат веќе од вторник, 3 јануари. Освен секојдневните емисии, на …

Повеќе »

Романса со Кејт Винслет и акција со Џеки Чен денеска на Сител

Попладнето на Сител стартува во 11.20 часот со романтичната комедија “Одмор”, каде главните улоги им припаднаа на Кејт Винслет, Камерон Дијаз, Џуд Ло и Џек Блек. Приказната ги следи разочарувањата на две жени кои се на спротивните страни од Атлантикот, но нивното интернет познанство ќе вроди со идеја – да …

Повеќе »

Прво јануарско утро на Телма со семејната авантура „Спејсбој“

Денеска на Телма од 10:40 гледајте го „Спејсбој“, првиот долгометражен филм на Оливие Паиру напишан заедно со Еузебио Лареа. На само 11 години, Џим е надарено момче вљубено во вселената и науката. Пристигнувајќи со својот татко во нов град, Џим треба да учествува на натпревар за млади научници со неговата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!