Дневни Архиви: 10/01/2023 | 10:31

„Inheritance“, американски трилер од 2020-та на 13 јануари на Телма

петок, 13 јануари 2023, Телма телевизија, 22.10 часот – “Наследство” Во 2008 година, ненадејно почина Арчер Монро (Патрик Варбертон), патријарх на богато и влијателно њујоршко семејство. Неговиот имот ќе биде поделен меѓу членовите на семејството: Кетрин (Кони Нилсен), неговата сопруга; Вилијам (Чејс Крафорд), неговиот син, политичар кој се кандидира за …

Повеќе »

Американскиот трилер „Shattered“ од 2022 година, на 10 јануари на МРТ 1

вторник, 10 јануари 2023, “Уцена” – прв канал на Македонската телевизија. Нил (Џерард Батлер) и Аби Ворнер (Марија Бело) живеат навидум идиличен семеен живот со ќерката Софи. Кога Софи е киднапирана од садистичкиот криминалец Том Рајан (Пирс Броснан), нивниот американски сон се руши. Најнапред, Том бара пари како откупнина, но …

Повеќе »

Мафијашки игри и предавства во „Гомора“ во 22:10 часот на Телма

Во Неапол, кланот Савастано е командуван од страшниот и почитуван Пјетро Савастано. Сакајќи да остави свој белег, Чиро Ди Марцио има задача да ја запали куќата на мајката на Салваторе Конте, ривалски нарко бос. Откако ја завршил задачата, без двоумење и полека ја стекнувал довербата на Пјетро, ​​кој подоцна му …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!