Дневни Архиви: 17/01/2023 | 16:40

„Бегалка“, најпотресната серија на сите времиња наскоро на Сител

Неверојатна приказна за една силна жена и една пожртвувана мајка. Серија која ги растрепери сите оние кои ја погледнаа и слушнаа судбината на девојката, која од робинка на немилосрдната традиција стана бегалка и борец за среќата на најмилото. Долга и мачна ќе биде битката на бегалката да се сокрие од …

Повеќе »

„Земја на среќата“, норвешка серија на Телма од 23 јануари

Во последниот обид да најде нафта, Филипс успева да го открие најголемиот подморски нафтен базен во историјата. Ноќта пред Божиќ 1969 година, запален е гасниот пламен на платформата Океански Викинг. Тоа ќе промени сè. Малиот крајбрежен град Ставангер и неговите жители ќе доживеат големи пресврти, а четворица пријатели се фрлени …

Повеќе »

Филм на Телма за настанокот на новиот тип популистички лидери

Петок, 20 јануари во 20 часот на Телма ќе биде емитуван документарниот филм “Јас, народот”. Филмот е истражување на создавањето на нов тип популистички лидери, кои со остра политика за клучните прашања, кои предизвикуваат контраверзи во јавното мислење, успеваат да ја освојат власта. Тие воведуваат нови правила игра, остар речник, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!