Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Откријте ги изгубените богатства на Египет oд 6 ноември на Nat Geo TV

Откријте ги изгубените богатства на Египет oд 6 ноември на Nat Geo TV

Со помош на модерна технологија, група меѓународни археолози навлегуваат во деловите на пирамидите во кои сè уште не зачекорилo човечкото стапало. Камерите на истражувачите минуваат низ заборавени ходници, откривајќи непознати гробници и мумии стари 3.000 години.


Осум нови едночасовни епизоди ќе нè доближат до сите маки на стручњаците кои ќе мораат да се справат со непристапниот терен и африканските горештини на патот до историските откритија.


Изгубените богатства на Египет, од 6 ноември – сабота во 22:00 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!