Почетна / Живот / Ламбе Алабаковски го запалил Клубот на Бугарите во Битола

Ламбе Алабаковски го запалил Клубот на Бугарите во Битола

Пејачот Ламбе Алабаковски е уапсениот потпалувач на вратата на Центарот за култура „Иван Михаилов“ во Битола, потврдија за „Фокус“ извори од МВР.

Министерот Спасовски претпладнево информираше дека е уапсено едно лице за тој чин, потенцирајќи дека секој што го прекршил законот, ќе одговара. Алабаковски пред извесно време со своето семејство се врати од САД, каде живееше долги години.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција …

error: Содржината е заштитена!