Почетна / 2021 / September (страна 5)

Месечни Архиви: September 2021

Фото | Вистинското синче на „Шампионот“ наликува на она од серијата

Турскиот актер Толганај Саишман е роден на 17 декември 1981 година во Истанбул, а од рани години започнува да се занимава со манекенство. Победил на неколку натпревари за убавина во 2002 и 2005 година, меѓу кои најзначаен е интернационалниот избор во Јужна Кореја. Македонската публика го памети по главните улоги …

Повеќе »

Среќа или тага за малиот „Чоџук“, дознаваме во финалето на Сител

Во големото финале на динамичната серија за темните тајни на моќното семејство Карасу, дознаваме како завршуваат приказните на овие ликови. Доаѓа крајот за “Чоџук” на Сител. Фактот дека Акче доби старателство над синот Ефе, кого го предаде на богата жена при раѓање, има длабоко влијание врз животот во вилата на …

Повеќе »

Нова сезона од „Зевзекманија“ секоја сабота на Канал 5

Хумор, сатира, цинизам, забава, критика, потсмев, пародичен поглед на она што се случува во општественото живеење во Македонија. “Зевзекманија” продолжува да го прави тоа што го правеше и досега во новата сезона, која од 4 септември започнува со емитување на Канал 5 телевизија. Секоја сабота, по централните вести во 18 …

Повеќе »

„Сè или нешто“ се враќа со најдобрите моменти од сите сезони

Пред почетокот на најновата сезона, Сител телевизија ве потсетува на најдобрите моменти од последните сезони на најгледаното дневно шоу. Гeјм шоуто “Се или нешто” се работи по формат на EndemolShine, а се емитува од понеделник до петок во 18 часот. За учество во новата сезона од квизот пријавете се на: …

Повеќе »

На Канал 5 доаѓа „Одмазда“, серија од срцето на Анадолија

Во срцето на Анадолија, далеку на Истокот се раѓа безвременска приказна за една голема љубов родена од поривот на една голема омраза. “Одмазда” е серија во која љубовта ќе стане заробеничка на строгите правила на традицијата и ќе тлее под страшните окови на суровоста. Аманетот даден во име на љубовта …

Повеќе »

Фото | Никогаш посекси – Каролина покажа што е стил и гламур

Најдобрата македонска пејачка и најстилски облечената ѕвезда на македонската естрада повторно заблеска, посилно од било кога. Каролина буквално “растури” ! Со стајлинг подготвен од нејзината долгогодишна соработничка Цаци Паковска, пејачката изгледаше совршено на нејзините последни јавни настапи на Карпошово културно лето во Скопје и на Меѓународниот тамбурашки фестивал во Куманово. …

Повеќе »

Видео | Порно од медицинска сестра во живо во српски вести

Директорката на КБЦ Бежанијска коса во Дневникот на РТС на пладне зборувала во живо за коронавирусот и важноста на вакцинацијата, но … во позадина, нејзината колешка не сфатила дека се наоѓа пред камера и дека оди во живо. Па, сосема несвесно почнала да се соблекува. Rts dnevnik u podne, tema …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!