Почетна / МК Сцена / Фото | Никогаш посекси – Каролина покажа што е стил и гламур

Фото | Никогаш посекси – Каролина покажа што е стил и гламур

Најдобрата македонска пејачка и најстилски облечената ѕвезда на македонската естрада повторно заблеска, посилно од било кога. Каролина буквално “растури” !

Со стајлинг подготвен од нејзината долгогодишна соработничка Цаци Паковска, пејачката изгледаше совршено на нејзините последни јавни настапи на Карпошово културно лето во Скопје и на Меѓународниот тамбурашки фестивал во Куманово.

Мило ми е што се дружиме по долго време. Среќна сум што ве гледам, ајде да се забавуваме“, рече таа пред да ги запее песните од албумите „Македонско девојче“ и „Извор“.

Она што особено изненади беа нејзините постари поп песни, кои целата публика, од најмладо до најстаро, наизуст ги пееше. Зар може некој да ги заборави нејзините поп евергрини ?

Затоа Каролина Гочева е единствена и затоа Каролина Гочева се одржа 30 години на македонското медиумско небо.

Каролина е скромна, Каролина е талентирана, Каролина е ѕвезда во секој поглед.

Реткост е за една македонска јавна личност да изгледа гламурозно и сјајно и тоа од глава до пети.

Веројатно, само на Каролина може да и успее такво нешто. Ѕвезда во секој поглед.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Funk Shui во културно-едукативниот центар Лабораториум

Funk Shui ја одбележаа 2023та со преку 20 концерти во Европа и на Балканот (Берлин, …

error: Содржината е заштитена!