Почетна / Сапуници / На Канал 5 доаѓа „Одмазда“, серија од срцето на Анадолија
Нова турска серија од понеделник до петок на Канал 5

На Канал 5 доаѓа „Одмазда“, серија од срцето на Анадолија

Во срцето на Анадолија, далеку на Истокот се раѓа безвременска приказна за една голема љубов родена од поривот на една голема омраза.

“Одмазда” е серија во која љубовта ќе стане заробеничка на строгите правила на традицијата и ќе тлее под страшните окови на суровоста.

Аманетот даден во име на љубовта кон брата си ќе ја води младата девојка на патот на одмаздата.

А одмаздата ќе го заслепи нејзиното срце, кое допрва треба да научи вистински да сака. Изгубената чест ќе треба да се врати, а заклетвата дадена на гробот на братот да се исполни.

Наградувана анадолиска приказна, обожувана кај традиционалната турска публика следува веќе од понеделник на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

error: Содржината е заштитена!