Почетна / Забава / Познати имињата на артистите кои ќе настапат на „Ohrid calling 2019“

Познати имињата на артистите кои ќе настапат на „Ohrid calling 2019“

После минатогодишното издание на OHRID CALLING кое со спектакуларните настапи на Dimitri Vegas & Like Mike и Armin van Buuren навистина направи од фестивалот бренд денес познат низ целиот свет, пред Вас е годинешниот line-up којшто го сочинуваат 16 светски артисти кои ќе настапат на досега невидено четиридневно доживување, на кое се очекуваат минимум 20.000 посетители по ден, од цела Европа.

Во продолжение, Авалон ги објавува имињата на артистите и цените на влезниците кои ќе бидат пуштени во продажба во понеделник, 11-ти март во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории:

БЛОК ВЛЕЗНИЦИ ЗА СИТЕ ЧЕТИРИ ДЕНА:
ЕДИНЕЧЕН ПАРТЕР- 2.990 денари (49 евра)
ФАН ПИТ- 3.990 денари (65 евра)
ВИП – 6.000 денари (100 евра)

EДИНЕЧНИ ЦЕНИ НА ВЛЕЗНИЦИ ПО ДЕН:
ЕДИНЕЧЕН ПАРТЕР- 1.200 денари (20 евра)
ФАН ПИТ- 1.990 денари (33 евра)
ВИП- 3.000 денари (49 евра)

Како што можете да забележите, се работи за навистина неверојатно прифатливи влезници за четиридневен фестивал, со ваков line-up. Авалон продолжува и понатаму, со најголемиот настан за оваа 2019та година.

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!