Почетна / Забава / Концерт на Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова во Куршумли Ан

Концерт на Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова во Куршумли Ан

По повод 30 години независност на нашата држава на 10ти јули, во Куршумли Ан со почеток од 21:00ч, под слоганот “За многу години Македонци”, концерт ќе одржат нашите големи музички звезди групата Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова.


Концертот ќе го отвори перспективниот македонски пејач, Никола Зацески.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сè е подготвено за големиот концерт на „Ил Диво“ во Скопје

Веќе добро знаете дека интернационалната музичка светска атракција, „Ил Диво“, оваа година ќе ги одржи …

error: Содржината е заштитена!