Почетна / Сапуници / Јилдиз фати корона додека снимањата на „Забрането“ не стопираат

Јилдиз фати корона додека снимањата на „Забрането“ не стопираат

Популарната скандалозна драма “Забрането јаболко” продолжува со интензивни снимања и наредниот период. Неизвесно е дали поради големиот успех, серијата ќе оди и во следна сезона.


По појавата на општа слабост и симптоми на инфекција, актерката која ја толкува улогата на Јилдиз направила тест, чиј резултат бил позитивен. Таа во моментов е на домашно лекување и е во стабилна состојба.

Покрај Еда, уште четворица вработени зад сцената на тимот на “Забрането јаболко” се заразиле со коронавирус. Засега, процесот на снимање на серијата продолжува без прекини. Инаку болеста на нашата Јилдиз се јавила баш на снимањето на јубилејното снимање на 100-та епизода од серијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се разведе Мехди од турската серија на Сител, „Мојот дом“

Познатиот турски актер Ибрахим Челиккол се разведе. Ѕвездата на Ифет, Татко и синови, Специјалци, Црно …

error: Содржината е заштитена!