Почетна / Серии / Историската драма за „Отоманската империја“ на Viasat History

Историската драма за „Отоманската империја“ на Viasat History

1451 година. На 19-годишна возраст, Мехмед Втори станал Султан на Отоманската империја.

Неговиот сон е ист како оној на неговиот татко, а тоа е да го освои Константинопол, легендарниот центар на Источното Римско Царство.


Познатите турски актери од 15 февруари на кабловскиот Viasat History во историската серија на Нетфликс. Се работи за нова мини серија од 2020. година, снимена во 6 продолженија која ќе се емитува во 21.55 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

error: Содржината е заштитена!