Почетна / Серии / Викенд забава за најмалите со најновите епизоди од Пепа на Сител

Викенд забава за најмалите со најновите епизоди од Пепа на Сител

Секоја сабота и недела за почеток на детскиот блок на Сител се емитува најновата, шестта сезона од популарнaта детска серија за “Прасето Пепа”. Британската серија е наменета за деца од предучилишна возраст.

Во најновите епизоди, кои паралелно се емитуваат и во Велика Британија следиме нови авантури на Пепа, нејзниот брат Џорџ, овцата Сузи, нивната фамилија и пријатели. Гласната смеа на крајот на секоја епизода претставува успешен завршеток на уште една авантура на Пепа. Игрите на игралиштето, базенот, посетата на баба и дедо, возењето велосипед, запознавањето нови другарчиња и ред други активности ќе ги дружат најмалите и во следните викенди оваа сезона само на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!