Почетна / Сапуници / Познатата турска двојка станаа родители, Кемал и Неџла добија син

Познатата турска двојка станаа родители, Кемал и Неџла добија син

Главна вест во турските медиуми е породувањето на Фахрије, турската актерка позната за нашата публика по улогата на Неџла од “Кога лисјата паѓаат”. Актерката е мажена за Бурак Озџивит, маркантниот Бали Бег или Кемал од мелодрамата “Карасевда”.

Синчето на Кемал и Неџла ќе се вика Каран. Родено е со тежина од 3 килограми и 670 грама, а долго 52 сантиметри. Актерската двојка е во брак од 2017-та година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!