Дневни Архиви: 11/01/2019 | 15:52

Вечерва на МТВ 1 е финалето од третата сезона на „Преспав“

Дојде и крајот на третата сезона од популарната комична серија “Преспав”. Вечерва во 20:15 часот гледајте ја последната епизода од третата сезона на МТВ 1. Миле и Дончо на Бончо имаат планови за иднината на пансионот. Дали тие ќе бидат новите газди на пансионот сега откако ‘Преспавци’ се ослободија од …

Повеќе »

Инфо | Во Македонија е откупена турската комедија за новата невеста

ТВ Пакет дознава – турската комедија “Yeni gelin” е откупена во Македонија. Наскоро серијата треба да започне со емитување на една национална телевизија. Се работи за хумористична драма во која една девојка доживува вистински културолошки шок кога доаѓа во конакот на нејзиниот маж со кого штотуку се омажила. Убавата и …

Повеќе »

За гледачите Албанци, нова турска романтична серија на Алсат

За гледачите Албанци кои ги следат турските серии на Алсат телевизија, следува нова романтична комедија од понеделник, 14 јануари. “Слатка одмазда” е серија во која главната улога ја толкува Саваш од “Мерием” кој во новата серија го гледаме како сопственик на еден ресторан кој започнува една слатка и интересна одмазда …

Повеќе »

Исо Мухиќ од сега ќе води контактни емисии на ТВ 24

Исо Мухиќ е новото тв лице на ТВ 24. Мухиќ е познат од веќе непостоечката ТВ Нова каде беше презентер на вести и водеше дебатни емисии, а сега е задолжен за контакт со гледачите за актуелните општествени случувања во емисиите “Во тек” (11 часот) и “Очи в очи” (16 часот). …

Повеќе »

Венецуелската актерка призна дека е лезбејка, ја покажа девојката

Гледачите на латиноамериканските теленовели со задоволство ги паметат и оние серии кои пред десетици години, се редеа една по друга на малите екрани. Многумина можеби ќе се сетат на “Ексцентричната Анастасија” или “Мојата слатка и дебела Валентина”, но најголемите фанови би се сетиле и на “Моја најмила”, “На крилјата на …

Повеќе »

Фото | Актерката од серијата „Руби“ приватно има пет ќерки

Мексиканската актерка Жаклин Бракамонтес ја паметиме особено по улогата на Марибел во хит серијата “Руби”, а подоцна се појави и во главна улога во “Љубовни рани” и “Магична привлечност”. Во теленовелите од секогаш имала атрактивни партнери како Вилијам Леви, Гај Екер и Себастијан Рули, но приватно се омажи за исто …

Повеќе »

Фото | Вака ќе изгледа грдата Бети во новата верзија на серијата

Американската продуцентска куќа Телемундо за оваа година го најавува својот нов хит во светот на теленовелите – “Бети во Њујорк”. Нова верзија на “Грдата Бети”, чии верзии досега ги следевме на Сител телевизија (американската Грдата Бети, мексиканската Грдата Лети) и А1 телевизија (Не давај се Нина). Успешната приказна за грдата …

Повеќе »

Филм за влијанието на комуникациските технологии на ТВ 24

Секоја сабота навечер, ТВ 24 продолжува со емитување на играни филмови. Оваа сабота (13 јануари) во 20.45 часот ќе се емитува американската драма “Disconnect” со Jason Bateman, Hope Davis, Frank Grillo, Andrea Riseborough, Paula Patton, Michael Nyqvist, Alexander Skarsgard во главните улоги. Филмот следи три приказни преку кои се открива …

Повеќе »