Почетна / Сапуници / За гледачите Албанци, нова турска романтична серија на Алсат

За гледачите Албанци, нова турска романтична серија на Алсат

За гледачите Албанци кои ги следат турските серии на Алсат телевизија, следува нова романтична комедија од понеделник, 14 јануари. “Слатка одмазда” е серија во која главната улога ја толкува Саваш од “Мерием” кој во новата серија го гледаме како сопственик на еден ресторан кој започнува една слатка и интересна одмазда кон девојката која во минатото го понижила и си поиграла со него.

“Tatli intikam”, нова турска драмедија на Алсат од понеделник до петок во 20.45 часот. Серијата ќе се емитува само со албански титл.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

error: Содржината е заштитена!