Почетна / 2019 / January

Месечни Архиви: January 2019

Дознајте го името на новата ТВ новела која започнува наскоро

ТВ Пакет ексклузивно дознава – во февруари на Прва скопска МТМ телевизија и сите останати локални телевизии ширум земјава, започнува со емитување нова латиноамериканска серија. Интригантна приказна во 125 продолженија која е вистинско освежување за фановите на теленовели. Подгответе се – доаѓа “Фамилијата Реј”. Пријателство предадено за моќ и пари. …

Повеќе »

Акциите на „Антитерористичката единица“ во викенд киното на Сител

Оваа сабота и недела на Сител телевизија, акциони трилери во полноќните термини околу 23.30 часот на Сител телевизија. Првиот дел на “Црвениот телефон – антитерористичка единица” ќе се емитува во сабота по ноќните вести, а вториот дел во недела. Интернационалниот тероризам има нов непријател, а антитерористичката единица ќе мора да …

Повеќе »

„КОД“ на Телма – за одлуките на СЈО во време на собраниски гласања

Политичари, насилници, убијци – наместо зад решетки, на слобода надвор од Македонија. Полицијата истражува, одговорност нема, со месеци. Бегството на Груевски уште е мистерија, а сите бегаат од одговорност. Iнтервју со специјалната обвинителка Катица Јанева – Зошто одлуките на СЈО се синнхронизирани по време со политичките решенија и собраниските гласања? …

Повеќе »

Нови животни стории на „ДНК анализа“ во прајмтајм на Алфа

Освен нови епизоди на “Работна акција”, Алфа телевизија ќе емитува и нови емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”. Нови приказни, нови личности и нови скриени вистини секој четврток и петок во 20.50 часот. Во потрага по вистината. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе …

Повеќе »

Нови емисии на српската „Работна акција“ вторник и среда на Алфа

Нови епизоди на Алфа телевизија од српската телевизиска емисија која се занимава со социјални проблеми.  “Работна акција” продолжува со нови хумани дела секој вторник и среда на телевизија Алфа, веднаш по “Дубровничка зора” во 20.50 часот. Се смета за прва српска емисија од хуманитарен карактер, која во Србија се емитува …

Повеќе »

Бујар Османи е на жешкото столче, вечерва во „Топ тема“ на Телма

Сања Васиќ е вечерашен домаќин на Топ тема на Телма. Познатата дебатна емисија ја гледате вечерва во 19.15 часот, веднаш по централните вести. Промени или заробени во избори? Политичарите пред одлука. Како изборите ќе влијаат на добивање датум за преговори со Европската Унија? Како Брисел го оценува темпото на реформи? …

Повеќе »

Еве што ќе гледате во првата епизода на „Падот“, вечерва на 1 ТВ

Ѕвездата на “50 shades of grey” во крими серија на 1 ТВ Од вечерва (22 јануари) на 1 ТВ започнува британскиот психолошки трилер “The fall”. Серијата, добитничка на ЕМИ и Златен Глобус, ќе се емитува секои вторник и четврток во 23.30 часот. Џилиен Андерсон и Џејми Дорнан ги играат главните …

Повеќе »

Наскоро очекувајте ја новата теленовела „Розевиот дијамант“

Наскоро … Она што се чекаше, она кое го баравте Оваа година во Македонија започнува новата латиноамериканска хит новела – “Розевиот дијамант” на Сител телевизија. Во продукција на гигантот Телемундо, серијата ги освои срцата на милиони гледачи во светот благодарение на нежната љубовна сторија и интригантните заплети кои ќе ве …

Повеќе »

Македонија гласа – Каролина до победа на Music Awards Ceremony

29 јануари во Белград ќе се одржи најголемиот музички спектакл некогаш виден на овие простори. По највисоки светски продукциски стандарди и со најголемите музички ѕвезди од регионот ќе се забавуваат гледачите од Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска. Милионски аудиториум е сведок на престижните балкански музички награди. …

Повеќе »

Видео | Вистински шлаг за љубителите на радиото, недела на ТВ 24

Специјална ТВ дружба на двете можеби најголеми радио ѕвезди во Македонија – Зоран Петров Антена 5 и Драган Б. Костиќ. Недела, 20 јануари во 20.45 часот на ТВ 24 новата емисија од “”Б со точка”. Ексклузивни видео материјали и отворнеи куфери на спомени ќе имаат можност да погледнат гледачите на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!