Дневни Архиви: 02/01/2019 | 22:33

Во пресрет на Божиќ, култните филмови за Зона Замфирова на Сител

Oвој викенд, во пресрет на големите христијански празници, Бадник и Божиќ, на Сител телевизија ќе се емитува популарна играна програма за целото семејство. Во сабота (5 јануари) во 16.30 часот ќе се емитува најгледаниот српски филм на сите времиња, “Зона Замфирова”. Љубовта меѓу Зоне и Мане, родена во едно минато …

Повеќе »

7 јануари – божиќно интервју со Боки 13, сопственикот на 1 ТВ

За Божиќ, 7 јануари, специјално интервју на 1 ТВ со сопственикот на телевизијата. Бојан Јовановски, познат како Боки 13 ќе говори за патот од маргините до врвот, за своите успеси, подеми, но и падови. Човек од кој има што да се слушне и научи. Vo ponedelnik vo 21h na 1TV …

Повеќе »

Видео | Новогодишна преработка на „Во коси да ти спијам“ од Тоше

Новогодишна преработка на легендарниот хит на Тоше Проески – “Во коси да ти спијам”. Во новогодишното издание на МТВ 1 и “Преспав” беше промовирана оваа изведба и навистина звучи интересно и топло, вклопено во празничниот амбиент. Каролина Гочева, Јелена Јованова, Верче од “Љубојна”, Васил Зафирчев и Тијана Дапчевиќ сосема синхронизирани …

Повеќе »