Почетна / Телевизија / Исо Мухиќ од сега ќе води контактни емисии на ТВ 24

Исо Мухиќ од сега ќе води контактни емисии на ТВ 24

Исо Мухиќ е новото тв лице на ТВ 24. Мухиќ е познат од веќе непостоечката ТВ Нова каде беше презентер на вести и водеше дебатни емисии, а сега е задолжен за контакт со гледачите за актуелните општествени случувања во емисиите “Во тек” (11 часот) и “Очи в очи” (16 часот).

Конттактната програма досега ја водеше Огнен Јанески кој од неодамна е главен и одговорен уредник на телевизијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

18+ | АВМУ реагира до Телма и 24 за серии кои се веќе завршени

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиуми реагираше до ТВ Телма и ТВ 24 за погрешно …