Почетна / Филм / Филм за влијанието на комуникациските технологии на ТВ 24

Филм за влијанието на комуникациските технологии на ТВ 24

Секоја сабота навечер, ТВ 24 продолжува со емитување на играни филмови. Оваа сабота (13 јануари) во 20.45 часот ќе се емитува американската драма “Disconnect” со Jason Bateman, Hope Davis, Frank Grillo, Andrea Riseborough, Paula Patton, Michael Nyqvist, Alexander Skarsgard во главните улоги. Филмот следи три приказни преку кои се открива како модерните комуникациски технологии влијаат негативно врз животот на луѓето.

Амбициозниот новинар Нина Данам го интервјуира момчето Кајл. Кајл работи за Харви во „куќа” со други стриптизери. ФБИ го бара разговорот за да ја дознае адресата на куќата и да може да ја затвори операцијата. Полицијата и нејзиниот работодавач, вршат притисок врз неа да соработува. Нина сака да го спаси од бизнисот, но стравува дека ќе ја изгуби довербата во тој процес.


Втората приказна следи две момчиња, Џејсон и неговиот пријател Фрај, кои лажно се претставуваат како девојка по име „Џесика Рони” на Фејсбук за да го убедат тинејџерот Бен синот на работодавецот на Нина да им испрати голи фотографии. Момчињата ги споделуваат фотографиите до соучениците и сликата и Бен од срам се обидува да се самоубие и ќе заврши во кома.


Во третата сторија, млада брачна двојка, Дерек и Синди, се уништени поради трагедијата од пред две години порано кога нивниот единствен син умира од сида. Синди не може да престане да жали, а Дерек не може да зборува за нивната загуба или да се справи со чувствата. Еден ден, двојката открива дека нивните идентитети се украдени онлајн.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!