Почетна / 2018 / December

Месечни Архиви: December 2018

Овие филмови следуваат во најлудата ноќ на Алсат и Шења

По веселите новогодишни програми на Алсат и Шења, по полноќ следува новогодишен филмски маратон на двете телевизии. Во продолжение осврт на филмовите што ќе се емитуваат со албански титл : 00.30 часот, Алсат – “Everly” Селма Хајек во акцискиот трилер за Еверли, жена заробена во еден стан, која ќе мора …

Повеќе »

Видео | Албански и странски хитови во новогодишната на Алсат

Покрај телевизиите кои емитуваат програма на македонски јазик, вечерва и албанските телевизии приредуваат специјални новогодишни емисии за гледачите од албанската популација. Алсат приредува богата детска програма која започнува во 14 часот, по што ќе следува попладневна забавна емисија. По централниот дневник следува празничната музичка програма, чии најави ви ги презентираме …

Повеќе »

Шест часовна новогодишна и музичка шоу програма на РТС

Гледачите традиционално новогодишната ноќ ја поминуваат и со програмата на Радио телевизија Србија, што се гледа и по рејтинзите каде гледаноста е поголема и од доста македонски телевизии за таа вечер. За дочекот на новата 2019та година, РТС приредува шестчасовно шоу исполнето со музика од најголемите ѕвезди од народната и …

Повеќе »

Последниот ден од 2018та стартувајте го со „Златно славејче“

Премиерно на ТВ 24 на 31 декември ќе се емитува последното и најново издание на детскиот фестивал “Златно славејче”. Фестивалот се одржа од 16ти до 19тиноември во Македонска филхармонија. Организатор на оваа традиционална манифестација е Советот за грижи и воспитување на децата на Град Скопје, а водител на фестивалот беше …

Повеќе »

Во новогодишната ноќ, на 1 ТВ ќе се емитува „Божиќна принцеза“

Веднаш по веселата новогодишна програма што ќе се емитува на 1 ТВ, во 1 часот по полноќ на 31 декември ќе се прикаже романтичната комедија за “Божиќната принцеза”. Снимен од Халмарк во 2011 година, во филмот настапуваат актерски имиња како Roger Moore, Katie McGrath, Sam Heughan, Charlotte Salt, Leilah de …

Повеќе »

Концерт на пијанистот Дино Имери на 1 јануари на ТВ 24

Во големата сала на Македонската филхармонија, нашиот пијанист Дино Имери одбележа значаен јубилеј – 10 години уметничка кариера. Специјални гости на концертот кој се одржа пред скоро два месеци беа Влатко Стефановски, Благој Нацоски, Камерниот оркестар на МММ и Дијана Имери Илкоска како диригент, Бојан Илкоски, Марија Јакимовска, Богдана Бушевска, …

Повеќе »

Детски филмски маратон на првиот јануарски ден на ТВ 24

Детски филмски маратон на првиот ден од Новата година ни носи телевизија 24. По пладне, во 12.30 часот започнува канадската анимирана 3Д приказна “Snowtime” која премиерата ја имаше на Sundance film festival во 2015та година. Селин Дион ја изведува музиката во приказната за Лук и Софи, две дечиња кои ќе …

Повеќе »

Македонското девојче во новогодишниот специјал на ТВ 24

На новогодишната вечер, точно во 18.15 часот на ТВ 24 ќе се емитува новогодишното специјално издание на “Патот до успехот”. Гостинка на Мишко Иванов ќе биде најголемиот музички бренд Каролина Гочева. Навраќање на стари фотографии и спомени, ред муабет за модата пред 30 години и сега, за битолскиот широк сокак …

Повеќе »

Лила, Сергеј, Ферус, Лепа Лукиќ… луд новогодишен дочек на 1 ТВ

Најозборуваната телевизија 1 ТВ со весел и интересен дочек на Новата година. Гледачите кои ќе останат покрај малите екрани за најлудата ноќ во годината, ќе може да се забавуваат и со програмата на 1 ТВ во која многу познати јавни личности ќе запеат и ќе заиграат со почеток од 21.00 …

Повеќе »

Филмска ноќ наместо новогодишна прослава на Телма

Наместо македонски фолк и српски турбо фолк, Телма телевизија како и секоја година ќе понуди нешто поразлично за пречекот на новата година. Филмска ноќ од 19 часот па до раните утрински часови. Во 19.15 часот ќе се емитува романтичната комедија “Музика и стихови” од 2007 година со Хју Грант и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!