Дневни Архиви: 12/01/2019 | 13:39

По 3 и пол месеци најава, Волците сѐ уште ги нема на Алфа

Од почетокот на октомври минатата година, Алфа телевизија го најавува емитувањето на популарната турска серија “Долина на волците”. Фановите на крими серијалот со нетрпение ги очекуваат новите акции на Полат и неговиот тим, но абер за точен датум на почеток на продолженијата, сѐ уште нема. Последната информација од Алфа беше …

Повеќе »

На овој начин пријавете се за новото квиз шоу на Сител

Сител телевизија најавува ново квиз шоу кое со емитување ќе започне оваа година. Доколку сакате да го испробате своето знаење, снаодливост, храброст, среќа, но воедно и да се забавувате, пријавете се на следниов контакт е-меил, така што ќе ги оставите вашите лични податоци : kviz@sitel.com.mk Големи парични награди најавува Сител …

Повеќе »

Фото | Нов визуелен идентитет на ТВ 24 – студијата и шпиците

Промени во визуелниот идентитет на телевизија 24. Променет изглед во студијата на телевизијата и новини во информативните изданија. Од сега, централното издание на вестите во 17 часот ќе биде презентирано од двајца новинари – водители, а новини има и околу интеракцијата со новинарите кои пренесуваат информации во живо од терен. …

Повеќе »

Прва скопска МТМ со реприза на СФ хорор серија во прајмтајм

Прва скопска МТМ телевизија по долг период на премиерни серии од понеделник започнува со репризи во прајмтајм. Од понеделник до петок во 20.35 часот ќе се емитува американската серија “Сибир”, која премиерно заврши минатата сабота. Емитувана на NBC во 2013 година, серијата брои 11 продолженија и е направена во стил …

Повеќе »