Дневни Архиви: 04/01/2019 | 17:13

Пред светско, Македонија денес во пријателски дуел со Србија

Вечерва, Телма телевизија, 19.50 часот Веројатно стана традиција Македонија да игра контра пријателски натпревари со соседна Србија пред да има некое големо ракометно првенство. Па така, лани пред натпреварувањето во Хрватска, успеавме да славиме победа против Србите и тоа на гостински терен, а овојпат го пречекуваме нашиот северен сосед во …

Повеќе »

Драмската крими серија „Животинско кралство“ од 14.01 на Телма

Американската драмска серија “Животинско кралство” премиерно на Телма телевизија од 14 јануари. Од понеделник до петок во 20.30 часот, веднаш по политичката дебатна емисија ќе се емитува “Animal kingdom”, базирана на истоимениот австралиски филм од 2011 година. Досега се снимени три сезони и вкупно 36 епизоди, а обновена е и …

Повеќе »