Дневни Архиви: 03/01/2019 | 21:53

За кардио тренинзите и патувањата, „Урбан блок“ на 5 јануари

Во сабота (5 јануари) во 11.30 часот на телевизија Алфа ќе се прикаже првото издание од тв магазинот “Урбан блок” за оваа година. Нови интересни совети и теми за вашиот стил на живот и навиките кои треба да ги менуваме. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Суперкнига“, нова цртана серија на Сител за библиските поуки

Oд овој празничен викенд, нова анимирана серија во детскиот блок на Сител телевизија. По авантурите на Таши, Винкс и Гоуст рокерс, во 11.30 часот ќе се емитува “Суперкнига” која децата ќе ги научи на многу важни животни поуки. Понекогаш го губиме нашиот правец, но секогаш има пат да не врати …

Повеќе »

Нови елиминации во „Женим сина“ во сабота во 13:30 на Сител

Продолжува потрагата по најдобрата невеста за синот. И додека мајките анализираат, девојките се забавуваат, но за некоја од нив, деновите се избројани. Мајката на Марко со емотивни сеќавања за синот и детството. Игор со романтичен гест за потенцијалните кандидатки за негова сопруга. Хани и Вишња ќе бидат оддушевени од неговата …

Повеќе »

Проектот „Македонско девојче“ за душа на гледачите на Алфа

Пред почетокот на премиерните епизоди на српскиот ситком “Пеј, брате!” и хрватската теленовела “Дубровничка зора”, денеска на Алфа телевизија во 18.15 часот ќе се емитува концертното шоу на Каролина Гочева. Пеејќи ги најубавите песни од проектот “Македонско девојче”, поп ѕвездата ќе внесе топло и спокојно расположение во вашите домови. Уживајте …

Повеќе »