РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

НАСКОРО…

    Најгледаната серија на сите времиња – Времето одминува   Времето одминува – е најгледаната серија во историјата на Турција, која со своите рејтинзи ги надмина мегапопуларните 1001 ноќ и Кога лисјата паѓаат. Одлична драма сместена во минатото. Формат: теленовелаСоздадена од: Coşkun IrmakРежирана од: Zeynep Günay TanНастапуваат: Erkan Petekkaya, …

Повеќе »

Пајажината е отплетена

    Утре напладне конечно ќе го видиме крајот на процесот “Пајажина”, судијата Павлина Христовска на 22-та обвинети за перење пари, даночно затајување и злосторничко здружување ќе им ја прочита пресудата. Велија Рамковски и останатите обвинети беа уапсени во декември 2010-та година, ги задржаа во притвор сите освен Хеди Рамковски …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 1-иот ден

    Корковадо, Костарика – национален парк на недопрената природа. Дождливи шуми, непријатни соседи, опасни ѕверови и морбидни звуци. 37 влажни дена, неспиени, гладни и жедни ноќи. 18-те мислат дека можат да издржат, но нивното тело и нивниот ум ќе докажат кој всушност може. Најтешката битка започна. Оној што ќе …

Повеќе »

Бумбар стана минато

    Контактната трибина “Бумбар” која со години се емитуваше на ТВ Сител од оваа недела е укината. Блиски извори до телевизијата велат дека причина е слабата гледаност што оваа емисија ја остваруваше во последниот период. На нејзино место сега се емитува индиска серија, а доколку ве интересира што се …

Повеќе »

Турција на Евровизија

    13/43  ТУРЦИЈА Изведувач: Can Bonomo Песна: ‘Love me back’Второ полуфинале (24/05/2012)   Веќе шест години по ред Турците своите претставници ги избираат интерно, и очигледно тоа им носеше голема среќа и влез во финале, сe до минатата година кога изненадувачки тие останаа во полуфиналето. Можеби и поради тоа …

Повеќе »

Саваш со грижа помалку!

  Семејството Балдар конечно живее во мир, барем засега. Најголемиот непријател на Саваш го доби заслуженото, ја доби казната за бројните непријатности што им ги предизвика на Балдарови. Сценаристите се почесто го навестуваат крајот на животот на мајка Шахнур, а бракот на Пала е речиси пред распад. Назан се врати …

Повеќе »

Црвена месечина 102

    Сто и второ продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Ноќта веќе беше надлабоко спуштена. Алехандро и подготвуваше мате, а таа не знаеше како да му ја каже новоста, исплашена од стравот кој и го всади Магнолија, го праша дали сака деца и дали размислувал за истите.– Секако …

Повеќе »