Почетна / Филм / Истрага за убиство во „Wind river″ на Бадник на Телма пред полноќ

Истрага за убиство во „Wind river″ на Бадник на Телма пред полноќ

Источно од Болдер Флетс, длабоко во огромната и негостољубива бела територија на Индискиот резерват Винд Ривер, искусниот трагач, Кори Ламберт, го открива замрзнатото тело на младата домородна Американка Натали. Бидејќи ова е федерално кривично дело, ЕФ БИ АЈ ја испраќа неискусната, но храбра агентка Џејн Банер да ја води истрагата,

Бидејќи не е подготвена за истрага во зимските услови во Вајоминг, таа ќе побара помош од Кори. Истражувајќи ја мистеријата за убиството на Натали, Кори неизбежно ќе мора да се соочи со сопственото минато, додека во исто време и тој и Џејн се жедни да ја видат правдата. На крајот, дали ова ќе биде плоден сојуз?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!