РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Факти: Љубов и омраза

Она што не го знаете за теленовелата “Entre el Amor y el Odio”     Базирана на радионовелата Cadena de odio, напишана од Хилда Моралес Алоис. Првобитно теленовелата требаше да го носи името “Puro Amor”, но на крајот беше одлучено за Entre el amor y el Odio според истоимената нумера …

Повеќе »

Црвена месечина 113

Сто и тринаесетто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Клеменсија сеуште се протегаше низ креветот во својата соба, беше едно од оние утра кога сакаше да го прексокне појадокот и да ужива во топлата постела до доцна. Но, мораше да стане кога во собата влезе Магнолија.– Тетко, не ти …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 8-иот ден

Додека Борука ужива во слободниот ден, во риболовот и читањето, Матамбо се подготвува за уште еден Племенски совет. После повеќечасовната борба која Александра ја водеше со себе, таа се враќа во племето со надеж дека овој пат ќе се вклопи во друштвото. За тоа време момците уживаат во длабочините и …

Повеќе »

Рефлектор по глава!

  Најсмешните незгоди што досега им се имаат случено на телевизиските репортери ширум светот.         Martin M. | ТВ Пакет

Повеќе »

Словенија на Евровизија

20/43  СЛОВЕНИЈА Изведувач: Eva BotoПесна: ‘Verjamem’Второ полуфинале (24/05/2012)   По минатогодишниот успех на сјајната Маја Кеуц и освоеното 13-то место во финале, Словенија и годинава се реши да оди по истиот принцип на бирање изведувач како и минатата година. „Мисија Евровизија“ беше нивното реално шоу кадешто се пријавуваат музички таленти. …

Повеќе »

Бокс офис 16.03 – 18.03

Американски бокс офис за викендот (16.03 – 18.03)   1. 21 Jump Street ($36,302,612) вк заработка: $36,302,6122. Dr. Seuss’ The Lorax ($22,764,760) вк заработка: $158,387,7753. John Carter ($13,569,795) вк заработка: $53,227,2484. Project X ($4,044,159) вк заработка: $48,170,0055. Act of Valor ($3,733,697) вк заработка: $62,454,0666. A Thousand Words ($3,632,932) вк заработка: …

Повеќе »

Црвена месечина 112

Сто и дванаесетто продолжение од вебновелата “Црвена месечина” Алехандро повлече голтка од своето мате и погледна во Естер која нервозно запали цигара.– Сето ова е план на Артемио за да дојде до богатството, повеќе немам сомнеж, – рече Алехандро. – Она што не го знам е зошто му требаа толку …

Повеќе »