Почетна / Телевизија / Ве запознаваме со „Тинејџерско ќоше“, тин емисија на Сител 3

Ве запознаваме со „Тинејџерско ќоше“, тин емисија на Сител 3

 

Рефлекторите се вклучени, камерите наместени…

 

 

Оваа сезона на Сител 3 телевизија се емитува нова македонска тинејџерска емисија “Тинејџерско ќоше”. Се работи за емисија од забавен и едукативен карактер, во која се презентираат секакви тинејџерски трендови, авантури, интервјуа со неоткриени млади таленти, игри, квизови и се’ останато што ги интересира младите тинејџери.

 

 

Досега се снимени и емитувани неколку емисии, а уредникот Дејан Трендов најавува дека забавата продолжува секоја следна сабота во 16.30 часот на Тројка.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!