РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Сулејман запеа, слушнете како тоа звучи!

Според она малку што го знаеме за животот на популарните турски актери, неизбежно е да се забележи дека тие се големи мултиталенти. Покрај актерските способности, многумина од нив можат да се пофалат и со одлични вокални квалитети. Првиот што го откривме беше Полат, па следуваше Осман, веднаш по него Нико, …

Повеќе »

Како изгледаат децата на јунаците од Дизни?

Сите бајки завршуваат со среќен крај којшто најчесто е заокружен со венчавка, токму затоа речиси никогаш не сме имале можност да ги видиме децата на нашите омилени Дизни јунаци.   Креативците се погрижија да ги исполнат желбите на сите оние коишто се прашуваа како би изгледале децата на Ариел, Снежана, …

Повеќе »

Нивес Целзиус е вљубена во Ана Николиќ!

Дека Нивес Целзиус обожува да ја шокира јавноста знаевме и порано, но дека има афинитети кон жените – тоа за нас е потполно ново! Хрватската старлета на Фејсбук ги сподели своите чувства кон, како што вели, најсексипилната Србинка. „Само што сфатив дека сум вљубена во Ана Николиќ. Дали е можно …

Повеќе »

Момчето на Џеј Ло во посета на геј клуб

Американските таблоиди овие денови постојано се интересираат за сексуалната ориентација на момчето на Џенифер Лопез. Тие велат дека Каспер Смарт е дефинитивно геј, а пејачката најави тужба за сите што ја објавија веста.   Имено, 24-годишниот Каспер Смарт е фотографиран како посетува претстава за возрасни во еден геј клуб (којшто …

Повеќе »

„Дел и Родни“ од понеделник на Сител по Дневник 2

Овие момци се тука да ве насмеат, и да ви ги вратат спомените од минатото. Всушност, тие се момци за се!   Од понеделник не пропуштајте ја хумористичната серија „Дел и Родни“ што ќе се емитува секој работен ден по „Дневник 2“ на Сител телевизија.         Chris …

Повеќе »

Отворањето на Олимпијадата во 3D

Според податоците на британската агенција за рејтинзи BARB, околу 113.000 Британци го следеле свеченото отворање на Олимписките игри во Лондон во 3D технологија. Отворањето на Олимпијадата во Велика Британија го гледале вкупно 27 милиони гледачи. Британскиот јавен емитер BBC експериментално емитува одредени спортски натпревари од Олимписките игри во 3D формат. …

Повеќе »

Ексклузивно | „Gossip Girl“ од септември на МТВ

Меѓу многуте американски серии со кои Македонската радио телевизија ќе ја освои публиката од септември, се истакнува и она најдоброто – Gossip Girl.   „Озборувачка“ е американска тинејџерска драмска ТВ серија настаната според серијата книги со истоимениот наслов, на авторката Сесили Вон Зигесер. Автори на серијата се Џош Шварц (Округот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!