РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Ново | 50-те најпопуларни теленовели

50-те најпопуларни теленовели е нова тема која ја започнуваме од денес, па во наредните 50 денови ќе ве запознаеме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.   50. Senda Prohibida – Забранета Љубов(Мексико, 1958) Улоги: Силвија Дербез Првата теленовела воопшто …

Повеќе »

А1 и А2 се враќаат како А3 на местото на BOM

До нашата редакција пристигна информација, според која, утре (среда) ќе се случи отворање на нова телевизија. Телевизијата ќе го носи името А3, и наводно, ќе зрачи преку сателит од Австралија, а ќе биде континуитет на згаснатите телевизии А1 и А2. Во соопштението стои дека за уредувањето на телевизијата е задолжен …

Повеќе »

Мајкл Кларк Данкан замина во вечноста

Оскаровецот Мајкл Кларк Данкан, ѕвездата од познатиот филм „Зелената милја“ почина вчера (понеделник) на 54. година од својот живот. Пред два месеца тој завршил во болницата во Лос Анџелес откако добил инфаркт, тогаш животот му го спасила неговата девојка, но за жал актерот вчера ја изгуби борбата за животот.   …

Повеќе »

„Езел“ се враќа на Сител телевизија со нова сезона

Турската хит серија „Езел“ од вечерва (понеделник) повторно ќе се емитува на Сител. Премиерата на новата, и последна сезона од оваа приказна е најавена за вечерва веднаш по „Зет домазет“. Дел од програмите што се емитуваа во терминот на „Езел“ ќе бидат ставени на привремена пауза. Сител исто така ја …

Повеќе »

Пинк телевизија со нов визуелен идентитет

 Визуелниот идентитет на српската Пинк телевизија е непроменет речиси 18 години. Затоа челните луѓе одлучија конечно да ја освежат таканаречената „розева“ телевизија.     Студиото „Doktor Fried“ е задолжено за комплетната промена на џингловите, маските и се останато што го сочинува визуелниот идентитет на една телевизија. Продуцентот Петар Пашиќ од …

Повеќе »

Тинејџерка рикала како магарица кога ја „скинале“

Трети септември, прв школски ден од новата учебна година. Пред неколку години на овој ден учениците раскажуваа како го поминале летниот распуст, но времињата се менуваат. Сега учениците раскажуваат нешто друго – првото сексуално искуство.   Верувале или не, оваа петнаесет-годишна тинејџерка од Скопје, ги откри деталите од губењето на …

Повеќе »

Непознати факти: Кралот на сточарите

Она што не го знаете за теленовелата „O rei do Gado“     O rei do Gado (Кралот на сточарите) е бразилска новела прикажана од 17. јуни 1996. до 16 февруари 1997. во 209 продолженија. За интернационалниот пазар, новелата беше редуцирана на 130 епизоди. Приказната ја напиша Бенедито Руј Барбоса, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!