РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Австрија на Евровизија

16/43  АВСТРИЈА Изведувач: TrackshittazПесна: ‘Woki mit deim Popo’Прво полуфинале (22/05/2012)   Австрија веќе 45 години учествува на овој музички натпревар, и покрај солидните резултати во првата деценија на учество, таа последниве години и не може да се пофали со многу сјајни резултати. Воедно, минатата година по четири години пауза тие …

Повеќе »

Црвена месечина 106

Сто и шесто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”   Марија Клара ги избриша солзите од лицето и пријде до тлефонот кој упорно ѕвонеше.– Марија Клара, мораме да разговараме, – рече Естер од другата страна на линијата, со растреперен глас.– Што се случило, Естер?– Нешто што мораш да знаеш. Поврзано со …

Повеќе »

Survivor на пауза?

Реалното шоу “VIP Survivor” може да доживее пауза во емитувањето заради изборите во Србија, со оглед на тоа што еден од натпреварувачите е политичар, а политичарите во предизборниот молк не смеат да се појавуваат во емисии што не се закупени за предизборни цели. Еве што изјавија од српската Републичка радиодифузна …

Повеќе »

Фудбал само на MaxTV

Порталот Идивиди денеска ја објави ексклузивната информација дека Македонски Телеком ги откупил правата за пренос на фудбалските натпревари од Лигата на Шампиони и Лига Европа за сезоната 2012 – 2015 година. Во текстот е додадено дека за поголемо спортско уживање, љубителите на фудбалот ќе можат да ги следат сите популарни …

Повеќе »

Се множат како зајаци!

Ново од компилацијата “чудни видеа”     Сите сме зависници од Фејсбук, но не сите правиме вакви глупости за да ја изразиме нашата приврзаност кон социјалната мрежа. Џорџ Арсов од Делчево пее за тоа како ќе се жени преку интернет, и тоа на српски!         Martin M. …

Повеќе »

Ивона ја огреа сонце

Улов на денот. Вестите во знакот на сонцето Ивона Талевска ги презентираше со бојата на сонцето на себе. Оригинално, нели?          Martin M. | ТВ Пакет

Повеќе »

15 обновени серии

CBS обнови петнаесет серии!   Од CBS одлучија да не го чекаат мај и мајските upfront-и па така им ги скратија маките на фановите на бројните серии и обновија дури 15 од оние на нивниот распоред. Меѓу продолжените серии се најде и миленичката на критичарите – The Good Wife, потоа …

Повеќе »