РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Грдата Лети се враќа на малите екрани во Македонија со нова серија

Сигурно се сеќавате на “Ружна Лети”, популарната мексиканска комедија одамна емитувана на кабловската Пинк Плус, а потоа и на фреквенцијата на Сител/Сител 3. Особено внимание предизвика актерката Анхелика Вале со трансформациите кои ги имаше Лети, а сега истата актерка се враќа на малите екрани. Но, со нова улога. Од идната …

Повеќе »

Крводарителска акција по 17. пат во спомен на роденденот на Тоше

Oрганизцитте на Црвениот крст на Град Скопје и на Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина (ИТМ), оваа година, по седумнаесети пат, ќе ја организираат традиционалната крводарителската акција во спомен на роденденот на големиот хуманист и крводарител, Тоше Проески. Како што информираат од Црвениот крст на Град Скопје, крводарителската …

Повеќе »

„Кинотечен месечник“ од 1977 до 1987 година објавен во дигитална верзија

На сајтот „www.kinoteka.mk“ деновиве се објавени дигитални верзии на изданијата „Кинотечен месечник“, кои излегуваа од 1977 до 1987 година. Овие „Кинотечните месечници“ се еден вид претходници на кинотечните изданија од кои понатаму се издвојуваат месечните кинотечни филмски програми и „Kинопис“ – списанието за историја, теорија и култура на филмот и …

Повеќе »

„Само вистина“ продолжува со нови, жестоки политички дебати

По празничната пауза, продолжува “Само вистина” со нова сезона на Канал 5. Секој работен ден по вестите на Канал 5 во 18 часот, следуваат нови соочувања на медиумскиот Вембли во најгледаната политичка емисија. Трите водителки на “Само вистина” ќе ги предизвикаат учесниците на уште пожестока дебата, со цел вистината да …

Повеќе »

Вашите омилени зад решетки – во новите ексклузивни епизоди од „Јаболкото“

Македонските гледачи се први не само во регионот, туку и во светот кои имаат единствена шанса да ги следат најновите епизоди од најпопуларната босфорска драма “Забрането јаболко”. Веднаш по емитувањето во Турција, Канал 5 телевизија започнува со обработка па емитување на премиерните епизоди од серијата која стекна огромна фан база …

Повеќе »

Видео | Санем од „Романтичарот“ танцувала за бившиот на Емина Јаховиќ

Која е Демет Оздемир, актерката која ја следите како Санем во “Романтичарот”? Оваа млада актерка е родена во мал град Кочаели на 26 февруари 1992 година. На возраст кога Демет имала само осум години, нејзините родители се развеле, а нејзината мајка заедно со децата се селат во Истанбул. Во главниот …

Повеќе »

Романтичарот: „Јас сум најзгодниот турски актер, немам конкуренција“

Турскиот актер Џан Јаман, познат како “Романтичарот” за себе вели дека е најзгодниот актер меѓу сите актери во Турција. Ваквите изјави наидоа на многу критики во новинарските кругови во Турција, меѓу кои се зборуваше дека Џан е арогантен и преценет, кој постојано ги омаловажува колегите. Се сметам за најубав актер …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!