ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Филмови за Кирил Џајковски и The Hip на фестивалот „Докенритам“

Во рамките на фестивалот „Докенритам“ во Белград на 11 јуни ќе бидат прикажани и два македонски музички документарни филмови – за Кирил Џајковски „Современа музика за современото доба“ на Ненад Георгиевски и филмот „The Hip“ во режија на Јане Алтипармаков. Филмовите се дел од категоријата „Земја во фокус“ на фестивалот, …

Повеќе »

Видео | Бендот „Лилит“ го објави синглот насловен „Хоризонт“

Бендот „Лилит“ го објави својот трет сингл со видеозапис под наслов „Хоризонт“. После емотивната приказна позади нивното „Чудо“ и митските звуци на нивната „Миризлива Градина”, овој сингл плени со разиграна мелодија, побрзо темпо и позитивна порака. Вокал и лице на бендот е Емилија Колоска. Како автор на делото, а воедно …

Повеќе »

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи критериуми кај телевизиските продукции не престанува и понатаму да изненадува. Неочекуван шок во вечерашната епизода ги запрепасти гледачите на Канал 5. Негативката која убиваше со отров овојпат стана жртва на една психопатка. Почина Шахика Екинџи …

Повеќе »

Интересна и специфична серија – „Хотел Русија“ во 17.50 часот на МТМ

Oд понеделник до петок во 17.50 и 21.00 часот на Прва скопска МТМ ќе се емитува руската мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. Најдобрата регионална ТВ во скопската околина реши повторно да им го приреди уживањето на гледачите, …

Повеќе »

Завршете го викендов со „Racer and the Jailbird“ и „Queen of the desert“

Филмска неделна вечер за убав завршеток на јунскиот викенд. Откако добро сте се одмориле, ви предложуваме да останете со програмата на Телма и Сител и да ги проследите филмските наслови што се на вечерашната понуда. Во 22.15 часот на Телма, по вечерните вести следува белгиско француската драма “Верност” (Racer and …

Повеќе »

Видео | Супербрендот Каролина ќе прави нов бум со „Идила“

–Изминативе два дена добивме преубави пораки и коментари фала ви од срце што одвоивте време за нашата Идила – напиша мега ѕвездата Каролина на социјалните мрежи, по објавата на најновото видео за песната “Идила”. Се работи за песна која е најава за нејзиниот нов проект кој го работела со врвните …

Повеќе »

Фото | Ѕирнете зад камерите на хит серијата „Мојата ќерка“ на Сител

Секој ден во 19.45 часот, телевизиските гледачи се на фреквенцијата на Сител, следејќи ја слатката и тажна приказна за “Мојата ќерка” која дефинитивно е без конкуренција во гледаност во нејзиниот термин. За Ојку или малото талентирано девојче Берин Гокјилдиз ова веќе е нова улога каде е порасната и поискусна пред …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!