РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Видео | Руски новинар удрен од дрифтер

Доколку некогаш сте посакале да бидете репортер, по ова видео вашата желба сигурно ќе згасне.     Имено, новинарот на телевизијата TVC беше удрен од автомобил во шоуто „Auto Exotica“, што се одвиваше во Москва. Дрифтер го удри репортерот во Русија, а сето тоа го виде милионската публика преку камерите …

Повеќе »

Ѕвездите од „Survivor“ уживаат во Македонија

Овие денови скопските шемаџии имаат можност да се дружат со ѕвездите од реалното шоу „Survivor“ во најпознатите клубови низ метрополата на Македонија. Старлетата Станија Добројевиќ на Твитер објави заеднички фтографии со Влада и Огњен, поранешните цимери од Костарика. „Во Македонија сме на гости кај Жаре Бербер. Ги посетуваме клубовите и …

Повеќе »

Оваа поза е нов хит на „Твитер“ меѓу ѕвездите

Нов тренд на Твитер – „сурфање со телото“. Ѕвездите започнаа да објавуваат фотографии од своите торза и нозете за цел свет да види колку перфектно изгледаат тие. Како ви изгледа идејата? Coco T   Adrianne Curry   Alexandra Burke   Heidi Klum   Sam Faiers       Chris | …

Повеќе »

Бугарски скандал – валкан танц на улица среде бел ден!

Кога Бугарките ќе се облечат за матура, тогаш цел Балкан им се смее во еден глас. Но, кога истите тие ќе заиграат на улица без трошка срам, тогаш резилот ги минува границите!   Имено, се работи за видео клип од кој се направи скандал во Бугарија, и за кој се …

Повеќе »

Џорџ Клуни затруен во италијански ресторан

Џорџ Клуни и неговата девојка Стејси Киблер овие денови престојуваат во Италија на одмор, но, нивното уживање го расипа вечерата на која се отруја од храната.   Стејси Киблер и Џорџ Клуни вечераа со своите пријатели во еден ресторан во италијанскиот град Сернобио и се покајаа поради тоа. Следниот ден …

Повеќе »

На овој свет – нова песна на Кико и Денис

Денис Мурат и Христијан Тодороски Кико

Уште една музичка соработка од денеска заѕвонува во македонскиот радиски етер. Станува збор за новата песна на Христијан Тодороски – Кико „На овој свет“ во која му гостува неговиот колега од шоуто „Македонски Идол“, Денис Мурат. „На овој свет ти си ми се и не сакам да помислам јас, не, …

Повеќе »

Бата Живојиновиќ се избори за живот!

Велимир Бата Живојиновиќ успешно се опоравува од мозочниот удар што го доживеа во вторникот.     Легендарниот актер се наоѓа надвор од животна опасност, а докторите прогнозираат дека неговата состојба ќе се подобри уште повеќе. Заменичката на директорот од болницата „Света Сава“, др. Ранка Тодоровиќ вели дека на актерот му …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!