РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Езел призна дека е Омер!

Езел конечно доби сила да признае некому кој всушност е тој.     Човекот што се врати по одмазда веќе почна и да ја реализира истата. Го растури пријателството меѓу Џенгис и Али, и ја натера Ејшан да сведочи против својот сопруг. Сега, кога Џенгис е во затвор, Езел продолжи …

Повеќе »

Морбиден прилог за дух

Утринската емисија “Sunrise” емитуваше прилог за невидливата присутност која прави неред во еден супермаркет во Австрија. Сопственикот на маркетот изјави: “Претходниот сопственик ми кажа дека маркетот е проколнат, но јас никогаш не обрнав внимание на тоа. Сепак, откако јас го водам ова место морам да признаам дека забележав многу необични …

Повеќе »

American Reunion

6-ти април   Американско обединувањеРежија: Џон Хурвиц (Scary Movie 3, Harold & Kumar)Сценарист: Џон Хурвиц, Хајден ШлосбергУлоги: Џејсон Бигс, Алисон Хениген, Крис Клајнл, Томас Јан Николас, Еди Кеј Томас, Шон Вилијам Скоткомедија   Оригиналната актерска екипа од „Американска пита“ од класата 1999-та година се враќа во East Great Falls за …

Повеќе »

Нови уникатни серии!

Додека македонските телевизии буквално се борат за турските и индиските серии, кабловските телевизии продолжуваат со новитетите во својата урбана програма. Следно што ќе видиме на FOXlife е новата американска серија “GCB” (Good Christian Belles), додека SciFi ќе изненади со научно-фантастичната серија “Falling Skies”. “Good Christian Belles“, или како што првобитно …

Повеќе »

Русија на Евровизија

23/43  РУСИЈА Изведувач: Buranovskiye BabushkiПесна: ‘Party for Everybody’1 Полуфинале (22/05/2012)   Руската национална телевизија на 28-ми декември минатата година го потврди своето учество и на оваа Евровизија. Не се знаеше по кој принцип тие ќе го изберат претставникот, се додека не објавија дека повторно ќе гледаме Национално финале како и …

Повеќе »

Црвена месечина 116

Сто и шеснаесетто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Пас седеше замислено во кујната на хациендата, додека Маргарита и зборуваше нешто, но ниту збор не допираше до неа.– Мамо, мамо, ме слушаш ли или зборувам со ѕидови?, – извика Маргарита на крајот.– Прости ми, ќерко. Што велеше?– Што ти …

Повеќе »

Љубов и казна на клавир

Изведете ја музиката од “Љубов и казна”     За сите оние уметнички и музикални души коишто знаат како да го користат овој музички инструмент, а воедно се и љубители на добрата филмска музика, ТВ Пакет објавува пример, музиката од “Љубов и казна” сега можете и вие да ја изведете! …

Повеќе »