РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

50-те најпопуларни теленовели | 37/50

Првата главна улога на Викторија Руфо. Ја освои публиката со својата убавина и цврст карактер. Актерката имала само дваесет и една година кога ја добила улогата на Дивата ѕверка. Публиката била толку многу восхитена од неа, што почнале да ја нарекуваат Ѕверката Викторија. Многу верзии доживеа оваа теленовела низ годините, …

Повеќе »

„Беверли Хилс“ од вечерва на Сител телевизија

  „90210“ e тинејџерска драма, креирана од Роб Томас, Џеф Јуда и Гејб Закс и претставува четврта по ред серија од франшизата Беверли Хилс 90210, воведена од Дарен Стар. „90210“ беше првата серија во продукција на CBS Productions, а подоцна на CBS Television Studios. Првата епизода од оваа серија беше …

Повеќе »

Миа објави фотографии од пред породувањето

  Првата Македонка што се соблече за македонското издание на магазинот „Playboy“, водителката Миа Костова, денеска на својот Фејсбук профил објави разголени фотографии направени во периодот кога беше бремена. Миа на 28. јуни годинава роди здраво машко бебе на кое му го даде името Андриа.           …

Повеќе »

Топ 30 најгледани програми за месец септември

  Топ 30 најгледани програмски содржини Во продолжение ви ја претставуваме гледаноста на најгледаните 30 програмски содржини во Македонија за периодот од 01.09.2012 до 30.09.2012.         Извор на податоците за гледаноста е Nielsen Media Research| Официјален newsletter на Телевизија Сител  

Повеќе »

Кавга меѓу пензионери и млади во автобус (видео)

Незадоволството на граѓаните на Скопје, предизвикано од пензионерите што бесплатно се возат во јавниот превоз два дена во неделата, беше причина во еден од автобусите да настане напната кавга меѓу пензионерите и младите. Шоферот навреме го спречи поголемиот немир, го зеде микрофонот и саркастично изговори: „Би ве замолил, разберете ги …

Повеќе »

50-те најпопуларни теленовели | 38/50

  Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!     38. La Madrastra – Маќеа(Мексико, 2005) Улоги: Викторија Руфо и Цезар Евора. Приказната за маќеата која доаѓа во потрага по своите деца, откако неправедно минала дваесет години во …

Повеќе »

Миленко сака да ја „плесне“ Мери Јордановска

Контроверзниот новинар и водител Миленко Неделковски повторно направи скандал. Имено, преку својот профил на Фејсбук тој сексуално ја вознемири новинарката Мери Јордановска откако објави нејзина фотографија, со коментар „чежња“, а потоа самиот додаде: „Па и јас да плеснам нешто“. На „ѕидот“ на Неделковски може да се забележат и други фотографии …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!