Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / И „Никогаш не е доцна“ не се емитува вечерва на Канал 5

И „Никогаш не е доцна“ не се емитува вечерва на Канал 5

Без никакво известување за гледачите, популарното музичко натпреварување за пејачи ветерани не се емитува вечерва на фреквенцијата на Канал 5. За разлика од Македонија, новата емисија на ННК тековно се прикажува денес на Прва (Србија), Нова БХ (Босна и Херцеговина) и ТВ Вијести (Црна Гора).

Наместо премиерната нова емисија од ова забавно шоу, на Канал 5 во недела навечер се емитуваат репризи од турска серија. Дали воопшто ќе продолжат емисиите на United Media на оваа телевизија, останува да видиме наредниот период.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува …

error: Содржината е заштитена!