Почетна / Филм / Психолошки трилер на Вуди Ален вечерва на МТВ 1

Психолошки трилер на Вуди Ален вечерва на МТВ 1

Поранешниот тенисер Крис (Џонатан Рис Мејерс) почнува да работи како инструктор по тенис во еден лондонски клуб во кој воглавно тренираат богаташи. Тој се спријателува со Том (Метју Гуд), син на богати индустријалци.

Станувајќи дел од неговото друштво, ја запознава сестра му Клое (Емили Мортимер) со која почнува да излегува и Нола (Скарлет Јохансон), девојка на Том, атрактивна и кокетна, но фрустрирана поради неуспешната актерска кариера. Набрзо Крис се жени со Клое и се вработува во семејната фирма.

Вторник, 23.40 часот, МТВ 1 – “Match point”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!