Почетна / Филм / Петочна вечер на МТВ 1 со акциониот трилер „Колумбијана“

Петочна вечер на МТВ 1 со акциониот трилер „Колумбијана“

Откако како дете била сведок на убиството на родителите во Богота, младата Каталеја (Зое Салдана) пораснува во ладнокрвен платен убиец.

Таа се фокусира на својата главна цел, да го улови мафијашот одговорен за смртта на нејзините родители и да се одмазди. Дење работи како убиец за вујко и, а во слободно време убива од освета во надеж дека тоа ќе ја доведе до нејзината главна цел: до членот на бандата што е одговорен за смртта на нејзините родители.

Петок (12 мај 2023) на МТВ 1 од 23.30 часот ќе го гледате американско францускиот трилер “Колумбијана”.

Дани | TВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!