Дневни Архиви: 28/06/2022 | 21:29

По пародијата на „Lost“ на Телма, пародија и на полициските серии

„Angie Tribeca“ е сатира на полициските серии и се фокусира на ексцентричната, но брилијантна група детективи кои ги истражуваат најсериозните случаи, од убиство на човек кој зборува од стомак до серија самоубиства на пекари. Во оваа комедија Рашида Џонс ја игра улогата на Енџи Трајбека, 10-годишна ветеранка од единицата за …

Повеќе »

Пародија на „Lost“ ова лето на Телма секоја вечер во 20:30 часот

Американскиот ситком “Уништени” од понеделник до петок на Телма во 20.30 часот. Се работи за серија, снимена во 30 продолженија од 2016-та до 2018-та година, по што беше прекинато понатамошното снимање. Се работи за пародија на светската мистерија “Изгубени”, своевремено емитувана на А1 телевизија. Срушен авион, преживеани, изгубени на пуст …

Повеќе »

За фановите на „Величествениот“, нов безвременски хит во Македонија

Сите кои со огромно внимание го следевте “Величествениот” сега сте на чекор од нов историски хит. Доколку ги сакавте интригите во харемот на Султан Сулејман и навивавте за победа на Ибрахим Паша на борбениот фронт, тогаш Сител телевизија ви приреди вистинско изненадување. Токму за вас, љубителите на историските спектакли и …

Повеќе »

Од продукцијата на „Клон“ доаѓа нов спектакл на Сител

Пред помалку од 20 години имавме несекојдневна прилика да бидеме сведоци на серија која со право до ден денес го носи епитетот на најгледана содржина било кога емитувана во Македонија. Оринталниот мелос во комбинација со модерна светска музика, арапските традиции во судир со модерниот начин на живот, пороците на Западот …

Повеќе »

Новата „Game of thrones“ – епски феномен ексклузивно на Сител

“Game of Thrones” e eдна од оние ретки ТВ серии во кои фантастичниот свет има неверојатна сценографија, преполна со џинови, зомбија и змејови. Специјални ефекти кои делуваат совршено и кои направија серијата да стане вистински феномен во светски рамки. Култната и планетарно популарна серија стана инспирација и за други светски …

Повеќе »

„Две кралства“ на Сител – серијата која ги помести стандардите

Авантура, фантазија, квалитет, љубов и спектакли. Ексклузивно на Сител следете ја најновата светска продукција која никого не остави рамнодушен. Сигурно се прашувате зошто? Ова не е серија на изгубени деца, традиционални сфаќања и семејни вредности на кои веќе навикнавте. Ова не е серија во која додека лисјата паѓаат, дамата со …

Повеќе »

Публиката во Обединетото кралство спобудале по оваа серија

Неверојатна побарувачка за странска серија. Публиката во Велика Британија наголемо ја симнува и ја бара за емитување “Две Кралства”, серијата која за брзо стана поим за квалитет и светска продукција. Повеќе жанрови искомбинирани во безвременско парче серија. Специјални ефекти пред кои критиката занеме, а публиката симна капа. Интернет публиката се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!